Fot. Sky Sports


Juan Manuel Correa przeszedł udaną operację

Autor: | 4 października 2019

17-godzinna operacja Juana Manuela Correi zakończyła się sukcesem. Przed Amerykaninem długa rehabilitacja i powrót do pełni sprawności. 

Podczas wyścigu głównego Formuły 2 w Belgii, 31. sierpnia, doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Anthoine Hubert zmarł kilka godzin potem w wyniku obrażeń odniesionych na torze, z kolei Juan Manuel Correa został przetransportowany do szpitala i wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Od tego czasu lekarze walczyli o uratowanie płuc oraz prawej nogi Amerykanina.

W ubiegłą niedzielę Correa przeszedł zabieg chirurgiczny, który miał uratować jego nogę. Wcześniej 20-latek nie zgodził się na amputację kończyny i zdecydował się na operację, będąc świadomym o jej ryzyku.

Kilka dni po operacji, rodzina Juana Manuela Correi oraz sam Amerykanin zdecydowali się poinformować wszystkich o jej przebiegu. Okazało się, że zabieg zakończył się pomyślnie, choć trwał dłużej niż oczekiwano.

– Zdaje sobie sprawę, że stan mojej nogi jest niepewny, a rehabilitacja będzie długa i skomplikowana. Staram się zrozumieć to, co się stało i wciąż dzieje. Chcę podziękować każdej osobie, która okazała mi wsparcie. Jestem przytłoczony ogromną liczbą otrzymanych wiadomości. Wasze dobre słowa zrobiły różnicę – przyznał 20-latek w komunikacie w mediach społecznościowych.

Zabieg ratujący nogę Correi trwał 17 godzin, mimo że początkowo zakładano, iż Amerykanin spędzi na stole operacyjnym 10 godzin. Lekarze placówki w Londynie musieli usunąć więcej fragmentów kości niż twierdzono, ale najważniejszą informację jest to, że noga 20-latka została uratowana.

Juana Manuela Correę czeka długi okres rekonwalescencji. Za dwa tygodnie Amerykanin przejdzie jeszcze jedną, mniej skomplikowaną operację, a za sześć tygodni powinien opuścić szpital.

Correa w tym sezonie reprezentował barwy juniorskiego zespołu Saubera w Formule 2. Młody Amerykanin miał także okazję przetestować bolid F1, bowiem należy do akademii Alfy Romeo. Jego miejsce w Sauberze w F2 do końca sezonu zajmie Matevos Isaakyan.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *