Fot. Sky Sports


Nowe informacje o stanie zdrowia Juana Manuela Correi

Autor: | 22 września 2019

Stan Juana Manuela Correi uległ poprawie i Amerykanin został odłączony od respiratora. Lekarze określają jego stan poważny. 

31. sierpnia podczas wyścigu Formuły 2 na torze Spa-Francorchamps doszło do wypadku, w wyniku którego zmarł Anthoine Hubert, a Juan Manuel Correa doznał urazu kręgosłupa i złamania obu nóg. Amerykanin po spędzeniu kilku dni na oddziale w szpitalu Liege, został przetransportowany do placówki w Londynie. Podczas podróży doszło do komplikacji, a 20-latek znalazł się w stanie śpiączki farmakologicznej. Lekarze czekali na poprawienie się stanu Correi, by przeprowadzić operację jego prawej nogi.

W nocy z piątku na sobotę rodzice Amerykanina wydali kolejne oświadczenie o stanie zdrowia swojego syna. Okazało się, że Correa został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej i odłączony od respiratora. Lekarze muszą poczekać jednak kilka dni, by zabrać 20-latka na stół opracyjny i zająć się jego nogami.

– Juan Manuel jest przytomny, ale jeszcze nie w pełni przebudzony. Lekarze twierdzą, że potrwa to kilka dni z powodu wywołanej śpiączki, w której przebywał przez ponad dwa tygodnie – brzmi część oświadczenia rodziny Juana Manuela Correi.

W komunikacie rodziców Amerykanina można też przeczytać, że priorytetem dla lekarzy jest teraz uratowanie jego nóg, a nie płuc. Stan 20-latka jest określany jako poważny, ciężki.

Zespół Sauber Junior Team poinformował, że na resztę sezonu miejsce Correi zajmie Matevos Issakyan. Do końca cyklu Formuły 2 pozostały dwie rundy – w Rosji oraz Abu Zabi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *