3. etap Rajdu Dakar 2018: niezła jazda Przygońskiego, kłopoty Sonika

Autor: | 8 stycznia 2018

Podczas trzeciego etapu Rajdu Dakar dobry występ zaliczył Jakub Przygoński. Jednak pech dotknął Rafała Sonika. W quadzie Polaka doszło do awarii silnika.

W poniedziałek Przygoński miał do pokonania pół tysiąca kilometrów, z czego prawie 300 należały do odcinka specjalnego. Na początku 32-latek plasował się w okolicach 15. pozycji, ale później znacznie przyspieszył. Ostatecznie zajął dziewiąte miejsce. Trzeci etap padł łupem Katarczyka Nassera Al-Attiyaha, który od startu nie oddał prowadzenia. Na podium stanęli jeszcze Stephane Peterhansel i Carlos Sainz. W klasyfikacji generalnej Przygoński awansował z 13. na 12. lokatę.

Z kolei w rywalizacji samochodów ciężarowych, trzeci etap wygrał Federico Villagra. Na drugiej pozycji znalazł się Eduard Nikołajew, a trzeci był Ajrat Mardiejew.

W rywalizacji quadów Ignacio Casale okazał się najlepszy w trzecim etapie i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Drugi był Alexis Hernandez, a trzeci Pablo Copetti. O sporym pechu może mówić Rafał Sonik. W pojeździe polskiego zawodnika wystąpiły problemy z silnikiem, przez co zwycięzca Dakaru z 2015 roku został sklasyfikowany na ósmym miejscu. Inny reprezentant biało-czerwonych, Kamil Wiśniewski był 16.

W „generalce” Sonik jest szósty, a Wiśniewski 21.

W trzecim etapie Rajdu Dakar wśród motocyklistów najlepszy okazał się Sam Sunderland. Maciej Giemza, który debiutuje na Dakarze, dzięki równej jeździe uplasował się na 33. pozycji. W klasyfikacji generalnej polski kierowca zajmuje 32. lokatę. Podium uzupełnili: Kevin Benavides i Toby Price.