Fot. Red Bull Content Pool


55 załóg w Szwecji, rezygnacja Loeba

Autor: | 28 stycznia 2020

Organizatorzy Rajdu Szwecji, który będzie stanowił drugą rundę Rajdowych Mistrzostw Świata opublikowali listę zgłoszeń do swojej imprezy. Niespodziewanie na trasie nie zobaczymy Sebastiena Loeba i Daniela Eleny.

Zobaczymy 55 załóg, w tym 11 w autach najwyższej kategorii. Rekordowy wynik w nowej erze WRC osiąga Toyota, która będzie miała aż pięć samochodów na odcinkach. Będą to Sebastien Ogier/Julien Ingrassia, Elfyn Evans/Scott Martin, Kalle Rovanpera/Jonne Halttunen, Takamoto Katsuta/Daniel Barritt oraz prywatnie Jari-Matti Latvala/Juho Hanninen.

Pozostałe sześć składów to trzy duety Hyundaia: Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul, Ott Tanak/Martin Jarveoja i sensacyjnie Craig Breen/Paul Nagle oraz trzy Fordy, którymi zaprezentują się: Esapekka Lappi/Janne Ferm, Teemu Suninen/Jarmo Lehtinen i prywatnie Deividas Jocius/Mindaugas Varza.

Nieobecność Loeba i zastąpienie go Breenem szokuje. Jednak była to decyzja Sebastiena. Trasa rajdu wygląda kiepsko, bowiem nie ma w Skandynawii ani śniegu ani mrozu. Do tego ostatnio Francuz jeździ dość przeciętnie, jeśli spojrzymy na jego możliwości. Wcześniejsze ustalenia były takie, że pojedzie Szwecję, ale szef Hyundaia, Andrea Adamo zapytał go w niedzielę czy chce rywalizować tam i niemal od razu kierowca odpowiedział, że nie. Dani Sordo nie był przewidziany na ten rajd, więc zaproponowano start Breenowi. Wydawać by się mogło, że pierwszy w kolejności byłby Andreas Mikkelsen, ale on nie był brany pod uwagę, co pokazuje, że rozstanie z koreańskim producentem nie jest chwilowe.

W WRC-2 zobaczymy między innymi Madsa Ostberga/Torsteina Eriksena, Ole Christiana Veiby’ego/Jonasa Anderssona  czy Pontusa Tidemanda/Patrika Bartha. WRC-3 to chociażby Johan Kristofferson/Stig Rune Skjaermoen, Jari Huttunen/Mikko Lukka, Eerik Pietarinen/Miikka Anttila, Oliver Solberg/Aaron Johnston czy jedyny polski duet Michał Sołowow/Maciej Baran w Skodzie Fabia R5.

Rajd Szwecji odbędzie się w dniach 13-16 lutego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *