Andreas Mikkelsen w Toyocie?

Autor: | 12 kwietnia 2017

Serwis Rally Che Passione pisze o możliwości zmiany kierowcy etatowego w ekipie Toyoty. Według informacji włoskich dziennikarzy, Juho Hanninena miałby zastąpić Andreas Mikkelsen.

Oczywiście na tym etapie jest to tylko i wyłącznie pogłoska. Chociaż bieżąca sytuacja w japońskim zespole pozwala stwierdzić, że fiński kierowca nie ma najbezpieczniejszej posady, a wręcz siedzi na gorącym krześle.

W tym sezonie Hanninen zdobył ledwie dziewięć punktów. W Monte Carlo uderzył w drzewo i zainkasował tylko trzy oczka na Power Stage. W Szwecji znów miał bliskie spotkanie z drzewem, a dopiero w Meksyku jechał poprawnie i zajął siódmą pozycję. Na Korsyce miał dwa wypadki i nie ukończył rywalizacji. Z całą pewnością nie są to takie wyniki, jakich oczekiwał Tommi Makinen, dyrektor rajdowego teamu Toyoty.

Do tego dodajmy ostatnią wypowiedź Mikkelsena, który podkreślał, że prowadzi rozmowy z każdym z zespołów i liczy na to, że w Portugalii zasiądzie w aucie WRC w specyfikacji 2017. Czy ma to bezpośredni związek z Toyotą? Ewentualnej roszady w drugim Yarisie należałoby się spodziewać dopiero po sezonie, ale jest też taka możliwość, że fatalne występy Juho mocno zirytowały kierownictwo ekipy.

Andreas wciąż szuka miejsca dla siebie w najwyższej rajdowej kategorii, które utracił po wycofaniu się z cyklu Volkswagena. Jak na razie w tym roku pojechał Skodą Fabią R5 w Monte Carlo i na Korsyce, inkasując komplet 50 punktów do kategorii WRC-2. Potwierdzony został też jego gościnny występ w Rajdzie Niemiec, za kierownicą Volkswagena Polo R WRC 2017. Jednak jest to tylko ukłon FIA w stronę niemieckiej firmy, a zgoda została udzielona jednorazowo.

Dlatego trzeba czekać. Nawet jeśli Mikkelsen rozmawia z Toyotą i szykuje się do zastąpienia Hanninena, to nie nastąpi to w najbliższych dniach, a raczej tygodniach. Oczywiście, o ile w tej pogłosce jest więcej niż ziarno prawdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *