Breen dominuje w Irlandii

Autor: | 8 kwietnia 2016

Craig Breen utrzymuje swoją przewagę w Rajdzie Irlandii. Wicemistrz Europy ma już 25,1 sekundy przewagi nad Kajetanem Kajetanowiczem i 27,6 sekundy nad Alastairem Fisherem.

Kierowcy podczas drugiej piątkowej pętli Circuit of Ireland napotkali deszczowe warunki, co bardzo utrudniało im pracę. Każdy z nich informował, że na trasie jest dużo stojącej wody, przez co jazda była dużym wyzwaniem.

Craig wygrał dwa popołudniowe odcinki i zmierza po drugie z rzędu zwycięstwo w swoim kraju. Kajetanowicz nie forsuje tempa, ponieważ jest to pozbawione sensu. Jeśli Breena nie spotka żadna awaria ani nie popełni błędu, to mistrz Europy nie ma szans, żeby z nim wygrać, a więc najważniejsze będzie osiągnięcie mety i zdobycie jak największej ilości punktów. Brytyjczyk Fisher utrzymuje dobre tempo i zachowuje szanse na walkę o drugie miejsce.

– Obróciłem się w jednej z szykan. Było naprawdę bardzo trudno. Uderzyliśmy lekko w barierę – powiedział Breen.

– Walczyliśmy z tymi strasznymi warunkami. Popełniłem jeden błąd, miałem problem na hamowaniu. Cieszę się tym rajdem, każdy odcinek jest tutaj zupełnie inny – stwierdził Kajetanowicz.

Czwarty jest Martin McCormack, który ma za sobą świetny dzień na ciasnych asfaltowych drogach w okolicach Belfastu. Jednak jego strata do podium jest już spora i będzie mu trudno rywalizować z Fisherem i Kajetanowiczem. Zaraz za nim jest Jaromir Tarabus i Josh Moffett. Na siódme miejsce spadł Fredrik Ahlin, a ósmy jest David Bogie. Punktowaną dziesiątkę zamykają Sam Moffett oraz Jonathan Greer.

W klasie ERC2 w ten weekend rywalizuje zaledwie dwóch zawodników: Wojciech Chuchała w Subaru Imprezie oraz Giacomo Scattolon w Mitsubishi Lancerze Evo X. Polak ma już ponad 3 minuty przewagi nad swoim rywalem i pewnie zmierza po drugie zwycięstwo w sezonie. W klasyfikacji ogólnej zajmuje obecnie 15. miejsce. Siedemnasty jest Jarosław Kołtun w Fieście R5, który chce tutaj zbierać doświadczenie, co się udaje. Świetne drugie miejsce w ERC3 zajmuje Łukasz Pieniążek z niewielką stratą do lidera. 25-letni Polak awansował na 24. miejsce w klasyfikacji rajdu.

– To był dobry dzień, jesteśmy szczęśliwi, że go ukończyliśmy. Ostatni odcinek był bardzo fajny dla kibiców – powiedział Chuchała.

– Jest tutaj bardzo wielu fanów. Dobry koniec dnia, nie możemy się doczekać jutra – dodał Pieniążek.

Kierowcy powrócą do rywalizacji jutro o godzinie 10:18, kiedy to rozegra się OS9 Bucks Head.

Pozycja Kierowca Czas/Strata
1. Craig Breen 47:51,3
2. Kajetan Kajetanowicz +25,1
3. Alastair Fisher +27,6
4. Martin McCormack +58,1
5. Jaromir Tarabus +1:05,3
6. Josh Moffett +1:16,7
7. Fredrik Ahlin +1:18,5
8. David Bogie +1:27,4
9. Sam Moffett +1:32,3
10. Jonathan Greer +1:40,0