Breen wygrywa Rallye du Condoz

Autor: | 7 listopada 2016

Craig Breen/Scott Martin zwyciężyli w Rallye du Condroz – ostatniej rundzie Rajdowych Mistrzostw Belgii. Brytyjczycy rywalizujący Citroenem DS3 R5 pokonali Stephane’a Lefebvre/Xaviera Portier o 24,3 sekundy oraz Vincenta Verschuerena/Veronique Hostens o 37,7 sekundy.

Początkowo Irlandczyk nie planował przyjazdu do Belgii. Jednak Mikko Hirvonen w ostatniej chwili odwołał swój start w Condroz, dlatego Breen dostał szansę do kolejnego zaprezentowania swoich umiejętności. Przy okazji po raz kolejny udowodnił, że jest lepszym kierowcą od swojego zespołowego partnera z Citroen Racing, czyli Lefebvre’a.

– Jestem bardzo zadowolony z tego zwycięstwa. To był bardzo trudny rajd dla wszystkich załóg. Chcę podziękować Citroenowi za daną mi szansę – mówił Breen na mecie.

Na czwartym miejscu uplasowali się Xavier Bouche/Anthony Gregoire, a na piątym szef francuskiej ekipy startującej w WRC, Yves Matton wraz z Antoine Podgornym. Dla Belga był to jubileuszowy – 40. rajdowy start, ale nie dysponuje on olbrzymim talentem, dlatego nie odnosi żadnych sukcesów. Podobnie było tutaj. Mimo tego, że startował autem C4 WRC, przegrał z czterema zawodnikami w autach klasy R5.

Rajdowym Mistrzem Belgii już po raz czwarty z rzędu został Freddy Loix, który jeździł w tym sezonie z Johanem Gitselsem na prawym fotelu. Kolejne miejsca w klasyfikacji generalnej zajęli Kris Princen i Vincent Verschueren.