Breen załamany decyzją zespołu

Autor: | 22 lutego 2018

Craig Breen osiągnął świetny wynik w Rajdzie Szwecji, finiszując na drugiej lokacie. Pokazał świetną dyspozycję i chciałby to wykorzystać w Meksyku, ale decyzja Citroena jest inna.

Irlandczyk od początku imprezy jechał niesamowicie i mógł nawet walczyć z Thierrym Neuvillem o triumf, lecz Belg był zbyt mocny. Mimo wszystko to najlepszy wynik w karierze Craiga. Poprzednim była trzecia pozycji w Finlandii w sezonie 2016.

– To niesamowity rezultat. Podium w Finlandii było szczególne, ale tutaj cały czas byliśmy w czołówce. Walczyliśmy i to było dla mnie czymś zupełnie nowym. Chcę się na tym opierać. Tak miało być w zeszłym roku, ale z jakichś przyczyn tak się nie stało. Chcę się rozwijać i to musi być mój cel, ale teraz wypadam z gry – powiedział Craig.

W Meksyku w samochodzie duetu Breen/Scott Martin zasiądą 9-krotni mistrzowie świata Sebastien Loeb/Daniel Elena, powracający do WRC. Obecność legend wszystkich cieszy, lecz trudno zrozumieć decyzję Citroena, by irlandzko-brytyjska załoga została w domu. Trudno przyjąć tłumaczenia związane z budżetem, bowiem jeśli fabrycznego zespołu nie stać na wysłanie trzech samochodów do Meksyku, to mamy problem.

– Nie ma sposobu, abym wystartował i czuję się załamany tym, że nie jadę do Meksyku. Chciałem wykorzystać swój rozpęd, który zbudowaliśmy, ale to nie jest nasz wybór. Mam nadzieję, że Seb będzie się dobrze bawił – kończy Irlandczyk.

Do wszystkiego odniósł się dyrektor Citroen Racing, Pierre Budar. Potwierdza, że Craiga zabraknie w Ameryce Północnej. Zapewnia przy tym, że postara się dać Breenowi więcej kilometrów testowych, jednak jak wiemy między taką sesją a prawdziwym startem jest gigantyczna różnica.

– Plany się nie zmieniają. W Meksyku jedziemy z Loebem. Spróbuję zapewnić Craigowi więcej testów, by został w samochodzie. W Szwecji był niesamowity i podobnie jak on, chcemy na tym budować przyszłość – stwierdził Budar.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *