Fot. Kamil Szkudlarek / motorsport24.pl


Centrala Toyoty odrzuciła kandydaturę Ogiera

Autor: | 23 listopada 2017

Szef Toyota Gazoo Racing WRC, Tommi Makinen informuje, że zarządcy koncernu woleli zatrudnić Otta Tanaka niż Sebastiena Ogier.

Angaż pięciokrotnego mistrza świata byłby niemal gwarancję zdobywania tytułów, ale strategią Toyoty jest ściąganie młodych kierowców, którzy jeszcze nie mają gigantycznych osiągnięć. Przy tym docenia tytuły Ogiera, ale z jego słów możemy wywnioskować, że nie do niego należała decyzja. Została ona podjęta w Japonii.

– Zdaję sobie sprawę z tego, że Ott nie odniósł jeszcze wielkich sukcesów, lecz można powiedzieć, że dzięki temu jest głodny zwycięstw. Filozofią Toyoty jest przyciąganie nowych i młodych kierowców. Właśnie dlatego zdecydowali się właśnie na niego. Ogier cały czas jest w rajdach i może jeździć jeszcze przez kilka lat. Znamy jego doświadczenie i to, co osiągnął. To więcej niż zrobił Ott i wiemy, że Sebastien byłby najbezpieczniejszym wyborem, ale musimy słuchać tego, jak Japonia widzi całą sytuację. Jestem zadowolony z kierowców, których mamy na przyszły sezon – powiedział Makinen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *