Fot. Red Bull Content Pool


Citroen chce dalszej współpracy z Loebem

Autor: | 14 marca 2018

Sebastien Loeb/Daniel Elena w miniony weekend wrócili do Rajdowych Mistrzostw Świata po ponad trzech latach przerwy. W Rajdzie Meksyku osiągnęli piątą pozycję.

Francuski kierowca podczas odcinka testowego i superoesu w czwartek nie prezentował się najlepiej, ale musiał przyzwyczaić się do nowego dla siebie Citroena C3. W piątek miał świetne tempo, a w sobotę wyszedł na zdecydowane prowadzenie. W pewnym momencie zaczął mocno gonić go Sebastien Ogier, a po chwili Loeb popełnił błąd i przebił oponę na kamieniu. Musiał się zatrzymać, aby zmienić koło i to zabrało mu szansę na podium. Finalnie ze stratą ponad dwóch minut zajął piątą lokatę.

Szef Citroena, Pierre Budar potwierdza, że ekipa ma umowę z Sebem na trzy rajdy. Po Rajdach Korsyki i Hiszpanii chce rozpocząć negocjacje z kierowcą na temat dalszych występów, którymi team jest bardzo zainteresowany.

Mamy kontrakt na trzy rajdy i na razie tyle. Po Korsyce i Hiszpanii będziemy mieli szansę na kolejne rozmowy. Wtedy zobaczymy, jakie są opcje. Jednak, nie znam żadnego menadżera zespołu w parku serwisowym, który by nie chciał, żeby ten facet był w jego ekipie z pełnym programem. Tak samo jest z nami – powiedział Budar w rozmowie z serwisem Autosport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *