Fot. Red Bull Content Pool


Citroen podał skład na sezon 2018, Loeb wraca do WRC!

Autor: | 20 grudnia 2017

Ekipa Citroena poinformowała, kto będzie jeździł modelami C3 w nadchodzącym sezonie Rajdowych Mistrzostw Świata.

Kris Meeke/Paul Nagle pojawią się we wszystkich rundach cyklu, natomiast Craig Breen/Scott Martin zaliczą dziesięć rajdów. Trzecim autem dysponować będą Khalid Al-Qassimi/Chris Patterson. Kierowca ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i brytyjski pilot wystąpią w kilku imprezach sezonu 2018.

Najważniejszą informacją jest jednak wielki powrót mistrzowskiej załogi Sebastien Loeb/Daniel Elena. Ostatni raz mogliśmy ich podziwiać w Rajdzie Monte Carlo 2015, kiedy zajęli ósmą lokatę. Francusko-monakijski duet zobaczymy w trzech rajdach. Swój sezon rozpoczną w Meksyku, a potem pojadą też Korsykę i Katalonię. Jest to racjonalny wybór. W Ameryce Północnej będą jechali z tyłu stawki podczas piątkowego etapu i korzystając z szutrowej nawierzchni, będą faworytami do triumfu. Korsyka to dla Seba domowy rajd, a runda w Salou jest mieszana i również tam chce się sprawdzić dziewięciokrotny mistrz świata. Początkowo planowany był występ tej załogi w Monte Carlo, ale ledwie dwa dni przed początkiem zapoznania do pierwszej imprezy WRC, będzie kończył się Dakar, w którym wezmą udział w barwach Peugeota. To wyklucza ich występ w Alpach.

Z kolei Stephane Lefebvre/Gabin Moreau, którzy zawiedli w kampanii 2018, zaliczą rok w WRC-2. Francuzi będą jeździć nowo powstałym C3 w specyfikacji R5 i w ten sposób będą promować ten samochód.

Początek sezonu w Monte Carlo w dniach 25-28 stycznia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *