Fot. Red Bull Content Pool


Citroen ponownie chce Ogiera

Autor: | 4 sierpnia 2018

Citroen po raz kolejny z nadzieją patrzy w stronę Sebastiena Ogiera. Francuzi chcą go zaangażować, bowiem ekipie wyraźnie brakuje lidera, który rozwinie samochód w odpowiednim kierunku i będzie w stanie wygrywać rajdy.

Od dwóch lat władze teamu usiłowały sprowadzić Seba, ale dużą przeszkodą była tu postać Yvesa Mattona, obecnego dyrektora FIA ds. rajdów. Kiedy Ogier był kierowcą Citroena w królewskiej klasie w latach 2009-2011 i nie miał łatwego życia. Mimo gigantycznych możliwości musiał często ustępować Sebastienowi Loebowi i w atmosferze konfliktu odszedł do Volkswagena, gdzie czterokrotnie sięgał po tytuł mistrzowski, a w ubiegłym roku powtórzył to osiągnięcie w barwach M-Sportu.

Francuzowi kończy się umowa po sezonie 2018 i można się spodziewać, że będą chciały go wszystkie zespoły. On jednak skłania się w kierunku M-Sport-Ford, bowiem tu czuje się najlepiej. Druga strona medalu jest taka, że w ostatnich miesiącach team nie jest w stanie mu zapewnić odpowiednio konkurencyjnego samochodu i bardzo ciężko jest mu rywalizować z Thierrym Neuvillem, który dysponuje fabrycznym Hyundaiem, czyli właściwie najlepszą rajdówką w cyklu.

Szef Citroena, Pierre Budar informuje, że myśli o składzie personalnym na kolejny sezon. Obecnie podstawowymi załogami są Mads Ostberg/Torstein Eriksen i Craig Breen/Scott Martin, którzy byliby świetnym uzupełnieniem duetu Sebastien Ogier/Julien Ingrassia. Bowiem są szybcy i regularni, ale trochę im brakuje do walki o zwycięstwa. Budar potwierdził, że rozmawia z mistrzem świata i byłby zadowolony, gdyby Seb podpisał kontrakt.

– Myślę o składzie kierowców na przyszły rok. Mamy sporo opcji i rozmawiamy z kilkoma kierowcami. W przyszłym roku mogą nastąpić zmiany w naszym zespole. Rozmawiam z Sebastienem Ogierem tak, jak z innymi zawodnikami. Oczywiście bylibyśmy szczęśliwi z posiadania takiego kierowcy w naszym teamie – powiedział szef Citroena w rozmowie z Motorsport.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *