Fot. Hyundai Motorsport


Dani Sordo: Priorytetem są zwycięstwa, a nie pełny program

Autor: | 7 listopada 2017

Dani Sordo w rozmowie z gazetą Marca poinformował, że nie ma za złe Hyundaiowi zmniejszenia jego programu startów w mistrzostwach  świata.

Hiszpański zawodnik uważa, że w kilku rundach mogło mu pójść lepiej, ale w innych był pozytywnie zaskoczony swoim tempem. Dodaje, że rozumie sytuację zespołu i naturalnym jest, iż wysyłając na większość rajdów po trzy samochody i posiadając czterech kierowców, trzeba się dzielić autem. Ta rola przypadnie Daniemu i Haydenowi Paddonowi. Natomiast Andreas Mikkelsen i Thierry Neuville mają zaliczyć wszystkie imprezy.

– W niektórych rajdach spodziewałem się lepszych wyników, ale w innych byłem zaskoczony naszym dobrym tempem. Ogólnie nie był to dobry sezon, ale same uzyskiwane czasy były pozytywne. W przyszłym roku zaliczę mniej rajdów. Zespół będzie wysyłał trzy samochody, a skoro jest czterech kierowców, będziemy musieli się dzielić. Mam swoją robotę, a oni wiedzą, czego ode mnie oczekują. Teraz są Neuville i Mikkelsen. Dobrze pojechali w Walii. Faktem jest, że pojadą pełne mistrzostwa w przyszłym roku i mam nadzieję, że dobrze sobie poradzą – mówi Sordo.

Dani posiada w umowie zapis o występie we wszystkich rundach cyklu, podobnie jak reszta kierowców Hyundaia. Jednak nie zamierza się kłócić ze swoją ekipą. Podkreśla, że jego celem nie jest pełny program, a wygrywanie rajdów.

– Nie zamierzam się z nimi kłócić. Pełny program nie jest moim priorytetem. Chcę przede wszystkim zwyciężać w rajdach. Nie wiem w ilu imprezach pojadę. Może będzie ich siedem, a może osiem. Zobaczymy co zadecydują – opowiada Hiszpan.

Ostatnio spekuluje się, że Hyundai będzie chciał wkroczyć w mistrzostwa świata w rallycrossie. Podobno kandydatem na kierowcę fabrycznego miałby być właśnie Sordo, ale Dani nic o tym nie wie.

– Nie mam o tym pojęcia. Jeśli zadzwonią do mnie i zapłacą, wystartuję tam – kończy były kierowca Citroena.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *