Fot. Citroen Racing


Dani Sordo zmienia pilota

Autor: | 30 listopada 2017

Dani Sordo kończy starty z Markiem Martim. W nowym sezonie znów na jego prawym fotelu zasiądzie Carlos del Barrio.

Marti tworzył załogę z Sordo w latach 2014-2017, a więc partnerował temu kierowcy od samego początku jego przygody z Hyundaiem. Po tym okresie czasu Dani postanowił coś zmienić, bowiem ostatnio nie robi żadnych postępów. Liczy na to, że powrót do współpracy z Carlosem sprawi, że kolejny sezon będzie dla niego bardziej udany.

Del Barrio ma na koncie 78 startów w WRC. Jeździł kolejno z Jaime Azconą, Saizem Capim, Jesusem Purasem, Salvadorem Canellasem Jr, znów Purasem, Sordo, Ricardo Trivino, Xavi Ponsem, Danim Solą, Mazenem Tantashem, ponownie Sordo oraz Nicolasem Amiounim.

Z Danim zaliczył 30 występów, w tym 26 w królewskiej kategorii. Rywalizowali w tym czasie różnymi autami. Rozpoczęli od Mitsubishi Lancera Evo VII, a potem był Citroen C2 1600, Mini John Cooper Works WRC, Ford Fiesta RS WRC oraz Citroen DS3 WRC. To właśnie z nim u boku, Sordo wygrał swój jedyny rajd WRC w karierze. Wspólnie triumfowali w Rajdzie Niemiec 2013 w barwach Citroena. Ponadto mają na koniec siedem podiów. Ich pierwszym startem po przerwie, będzie Rajd Monte Carlo 2018.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *