Fot. M-Sport


Duży program Łukasza Pieniążka w WRC-2 Pro!

Autor: | 10 stycznia 2019

Czwartek przynosi świetne wieści dla polskich rajdów. Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur zostali fabryczną ekipą M-Sportu i wystartują w 10 rundach sezonu w nowej kategorii WRC-2 Pro. Jest to klasa, w której ścigać się będą wyłącznie zawodnicy fabryczni w rajdówkach R5.

Polacy dołączą do Gusa Greensmitha/Elliotta Edmondsona, którzy także są fabryczną załogą teamu Malcolma Wilsona. Jednak od kampanii 2019 szefem ekipy jest już Richard Millener, a właściciel skupia się na komercyjnej części projektów.

Brytyjczycy także będą mieli 10 startów w WRC-2 Pro, a do tego na Rajd Portugalii i być może na jeszcze jedną lub dwie rundy otrzymają Fiestę WRC. Greensmith pojedzie Fordem w specyfikacji R5 już w Monte Carlo, a Pieniążek zaliczy swój debiut w Szwecji.

– To kolejny krok naprzód w mojej karierze. Wierzę, że dzięki wiedzy i doświadczeniu M-Sportu będę w stanie wejść na kolejny poziom, jako kierowca rajdowy. Mamy świetny program i nie mogę się już doczekać, żeby rozpocząć sezon – powiedział Łukasz.

Dla Polaków to nagroda za bardzo udany poprzedni sezon. Również startowali w WRC-2, lecz w barwach prywatnego zespołu Printsport Oy i w Skodzie Fabia R5. Ich najlepszym wynikiem była druga lokata w Portugalii, a całe mistrzostwa zakończyli na piątej pozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *