ERC: Sezon 2017 bez Rajdu Estonii

Autor: | 5 listopada 2016

Organizatorzy Rajdu Estonii poinformowali, że najszybsza runda w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Europy, w przyszłym roku nie odbędzie się. Bałtycka impreza ma powrócić w sezonie 2018.

Rajd ten nie ma zbyt długiej historii, ponieważ pierwszy raz został rozegrany w 2010 roku, ale lista kierowców, którzy wygrywali tę rundę jest niezwykle imponująca. Triumfowali tutaj Markko Martin, dwukrotnie Mads Ostberg, Georg Gross, Ott Tanak, Alexey Lukyanuk oraz Ralfs Sirmacis. Ze względu na profil tras i osiągane prędkości impreza ta jest często porównywana do Rajdu Finlandii. Łotysz, który zwyciężył tutaj w tym sezonie, podróżował średnio z szybkością 122,4km/h.

– Wiemy, że wszyscy zrozumieją naszą decyzję. W ciągu siedmiu lat stworzyliśmy wielką motorsportową imprezę, a to dzięki świetnie funkcjonującemu zespołowi. Teraz przed nami nowe cele, ponieważ stagnacja nas nie interesuje. Bardzo dziękujemy za wsparcie naszym partnerom, państwowym instytucjom, prywatnym firmom, gospodarzom terenów, władzom, zespołowi organizacyjnemu oraz oczywiście tysiącom rajdowych kibiców, którzy od siedmiu lat przyjeżdżali na południe Estonii w lipcu – czytamy w oświadczeniu organizatorów rajdu.