Fot. Red Bull Content Pool


Formalności stało się za dość – Thierry Neuville podpisał nowy kontrakt z Hyundaiem

Autor: | 12 września 2018

Thierry Neuville ogłosił dziś, że przedłużył współpracę z ekipą Hyundai Motorsport. Kierowca wraz ze swoim pilotem Nicolasem Gilsoulem będą reprezentować koreański zespół w następnych trzech sezonach, a więc co najmniej do końca 2021 roku. 

Belg reprezentuje ten team od 2014 roku, a wcześniej jeździł dla Citroena i M-Sportu. W barwach Hyundaia odniósł swoje wszystkie dziewięć zwycięstw w rajdach WRC, a teraz lideruje w mistrzostwach i powoli zmierza po swój pierwszy w karierze mistrzowski tytuł.

– Cieszę się, że mogę powiedzieć, że Nicolas Gilsoul i ja będziemy współpracować z Hyundaiem przez kolejne trzy sezony. Budujemy w ten sposób silną i ekscytującą przyszłość – napisał Thierry w komunikacie w swoich mediach społecznościowych.

Na pewno partnerami Belgów w następnym sezonie będą Andreas Mikkelsen/Anders Jaeger, którzy mają kontrakty do końca 2019 roku. Natomiast po tegorocznej kampanii kończą się umowy duetów Hayden Paddon/Sebastian Marshall oraz Dani Sordo/Carlos del Barrio i nie wiadomo czy zostaną oni w szeregach Hyundaia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *