Fot. Red Bull Content Pool


Hayden Paddon w Rajdzie Estonii

Autor: | 9 lutego 2018

Hayden Paddon/Sebastian Marshall wystąpią w Rajdzie Estonii. Dla kierowcy będzie to debiut, natomiast pilot już w 2011 roku wystartował w tej imprezie, jadąc na prawym fotelu Forda Fiesta R2 Molly Taylor, a więc mistrzyni Australii z sezonu 2016.

Rajd ten wraca po roku nieobecności, kiedy organizatorzy odwołali imprezę z powodu problemów finansowych. Obecnie Estonia aspiruje do stania się rundą mistrzostw świata, ale ma na to niewielkie szanse.

Hayden musi startować w mniejszych rajdach, bowiem nie posiada pełnego programu w WRC, a zbieranie doświadczeń jest dla niego najważniejsze. W bałtyckim kraju Nowozelandczyk pojedzie Hyundaiem i20 Coupe WRC, który będzie obsługiwany przez oficjalny team koreańskiego producenta.

Nie mogę się doczekać lipcowego Shell Helix Rally Estonia. W poprzednich latach zawsze śledziłem przebieg tego rajdu i naprawdę podobały mi się takie szybkie i płynne drogi. To mój ulubiony rodzaj odcinków. Przy okazji będzie to świetne przygotowanie do Rajdu Finlandii. Wykorzystamy ten start jako test w warunkach rajdowej rywalizacji. To świetne, że możemy użyć naszego auta WRC. Rajd będzie bardzo szybki i jestem pewny, że kibice z przyjemnością obejrzą nas w akcji – stwierdził Paddon.

Rajd Estonii odbędzie się w dniach 13-15 lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *