Fot. Hyundai New Zealand


Hayden Paddon wraca do jazdy z Johnem Kennardem

Autor: | 9 listopada 2017

Wszystko wskazuje na to, że ponownie zobaczymy w akcji duet Hayden Paddon/John Kennard. Ta dwójka wystartuje w Rajdzie Nowej Zelandii, który odbędzie się w dniach 25-26 listopada. 

Nowozelandczycy wystartują Hyundaiem i20 AP4, przygotowanym przez lokalny oddział koreańskiego producenta. To auto zostało zbudowane w 2016 roku i w większości jest zgodne z przepisami WRC-2, jednak jego moc jest potworna. Bowiem jest to wartość w granicach 600 koni mechanicznych.

John jeździł z Haydenem niemal od początku jego kariery. Rozpoczęli wspólne starty w 2006 roku, a skończyli wspólną przygodę w WRC na Rajdzie Argentyny, bowiem potem okazało się, że Kennard ma kłopoty z kręgosłupem. Wcześniej planowano, że ostatnim występem doświadczonego pilota w mistrzostwach świata będzie Rajd Finlandii, ale zmiany dokonano wcześniej. Od Rajdu Portugalii partnerem Paddona jest Sebastian Marshall. Lokalnie jednak wciąż startuje z Johnem, W sierpniu pojechali wspólnie Rally of Coromandel, ale wypadli z trasy i nie ukończyli rywalizacji.

Ich występ ma również charakter promocyjny. Rajd Nowej Zelandii odbędzie się po raz pierwszy od pięciu lat, kiedy była to jeszcze runda WRC. Potem już tylko w Australii organizowano rundę mistrzostw świata. Nowa Zelandia aspiruje do powrotu do czempionatu, ale na razie się to nie udaje. Wsparcia Paddona i powrót do tego rajdu ma pomóc w przekonaniu władz FIA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *