Fot. Red Bull Content Pool


Hybrydy w WRC już za 3 lata?

Autor: | 30 stycznia 2019

Jean Todt, prezydent FIA potwierdza, że światowa federacja jest mocno zainteresowana wprowadzeniem hybrydowych napędów w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Do tej pory WRC jest jedyną serią z najwyższej półki, która unika wpływów elektrycznych.

W weekend Todt gościł na otwarciu nowego sezonu mistrzostw świata, którym tradycyjnie był Rajd Monte Carlo. Francuz podkreślił poparcie dla nowych technologii w sporcie motorowym. Uważa, że wprowadzenie hybrydy w WRC jest bardzo możliwe i być może stanie się to w sezonie 2022, kiedy mają pojawić się nowe przepisy techniczne.

– Jak pamiętacie, popieram wprowadzanie nowych technologii w motorsporcie. Samochody zmieniają się i ewoluują, z tego powodu jest możliwe wprowadzenie silnika hybrydowego w autach rajdowych. Chcę to zrobić jak najszybciej. Trzeba porozmawiać z FIA, promotorem i producentami. Przedyskutujemy to, ponieważ sezon 2022 nie jest tak daleko, a do końca 2019 roku przepisy muszą już być gotowe – powiedział prezydent federacji.

Stwierdził, że producenci nie są przychylni zmianom napędów w rajdówkach WRC. Todt się temu dziwi, ponieważ zauważył, że w salonach samochodowych znajdują się pojazdy z zastosowanymi wszelkimi nowatorskimi technologiami.

– Jesteśmy świadomi, że niektórzy producenci nie są pozytywnie nastawieni do wprowadzania nowych technologii. To mnie zaskakuje, ponieważ odwiedzając różne salony samochodowe zawsze widzimy, jak wiele nowych rozwiązań technicznych znajduje się w produkowanych autach – kończy Francuz.

Dodał także, iż dyrektor rajdowy FIA, Yves Matton jest odpowiedzialny za śledzenie trendów w motoryzacji, co ma pomóc federacji w stworzeniu jak najlepszych przepisów, które będą obowiązywać od sezonu 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *