Fot. Hyundai Motorsport


Hyundai będzie rotował składem

Autor: | 3 listopada 2017

Szef Hyundaia poinformował, że w przyszłym sezonie zespół będzie stosował rotację. Pewni swoich miejsc będą Andreas Mikkelsen i Thierry Neuville, a Hayden Paddon wraz z Danim Sordo mają się wymieniać autem numer trzy.

Michel Nandan uważa, że plan zakłada występy Andreasa i Thierry’ego we wszystkich rundach cyklu, bowiem mają oni rywalizować z Sebastienem Ogier o tytuł mistrzowski wśród kierowców, zakładając, że Francuz pozostanie w WRC. Co prawda, wszyscy zawodnicy Hyundaia mają umowy, w których istnieje zapis o jeździe we wszystkich rajdach, ale Monakijczyk chce to ominąć. Bowiem zazwyczaj koreański team wystawiał będzie trzy samochody, a czwarty pojawi się sporadycznie.

– Tak, Thierry i Andreas mają umowę, która mówi, że zaliczą wszystkie rajdy, ale wszyscy mają takie kontrakty. Z uwagi na budżet, nie będziemy wystawiali czterech samochodów w następnym sezonie. Może to się zmienić tylko na kilka rajdów. Dlatego z naszymi czterema kierowcami, jeden samochód będzie dzieliło dwóch z nich. Plan zakłada, że Thierry i Andreas wystartują we wszystkich rundach, ale zobaczymy, wszystko może się jeszcze zmienić – powiedział Nandan.

Taką strategię Hyundai stosuje już od końca tego sezonu. W momencie, kiedy Mikkelsen podpisał kontrakt z ekipą, stało się jasne, że Paddon i Sordo będą wymieniać się samochodem. W Katalonii występował Hiszpan, w Walii zespół zdecydował się na przyjazd z czterema autami, a do Australii poleci Nowozelandczyk i to on będzie trzecim reprezentantem teamu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *