Fot. Toyota Gazoo Racing WRC


Jari-Matti Latvala: Tanak musi się dostosować

Autor: | 23 listopada 2017

Jari-Matti Latvala udzielił wywiadu dla Motorsport News, w którym ostrzega Otta Tanaka, że nie będzie mu łatwo odnaleźć się w nowym zespole.

Fin zaznacza, że zapracował na to, aby Yaris WRC był jego autem, a teraz Tanak będzie musiał się do niego dostosować. Do tego zapowiedział, że chce zostać mistrzem świata, więc ma zamiar pokonać wszystkich, również zespołowego partnera. Doświadczony kierowca przywołując własny przykład twierdzi, że zmiana ekipy nigdy nie jest łatwa. Szczególnie, gdy nowy zespół ma już swojego lidera.

– Pracowałem na to, by Yaris był moim samochodem. Teraz Tanak musi się do niego dostosować. Liczę na dobrą walkę w zespole i mamy silny skład na przyszły rok. Chcę zostać mistrzem świata i aby tego dokonać, muszę pokonać każdego, także jego. Pamiętam, że gdy po wielu latach opuszczałem Forda, trudno było mi znaleźć się w Volkswagenie. Przejście do Toyoty była łatwiejsze, ponieważ miałem pewne doświadczenie w kwestii zmiany ekipy. Kiedy pojawiłem się w Volkswagenie, czułem, że to zespół Sebastiena Ogiera. Jeśli jesteś szybszy od zespołowego kolegi, jest OK, ale jeśli nie, to pozostajesz w jego cieniu – powiedział Latvala.

Tanak i jego pilot Martin Jarvoeja prosto z gali WRC w Sydney polecieli do Tokio, gdzie zostali zaprezentowani przez ekipę Toyoty, jako nowi zawodnicy zespołu. Ott skomentował, że musi przyzwyczaić się do teamu i stwierdził, że jeszcze nic nie wie na temat samego, bo go nie prowadził.

– Muszę przyzwyczaić się do nowych ludzi oraz zespołu. To będzie ciężka praca. Nie wiem, jak będzie wyglądała pierwsza jazda. Jeszcze nie prowadziłem auta – dodał Tanak.

Toyota w przyszłym sezonie będzie reprezentowana przez trzy załogi: Jari-Matti Latvalę/Miikkę Anttilę, Otta Tanaka/Martina Jarveoję oraz Esapekkę Lappiego/Janne Ferma. Początek zmagań już 25 stycznia w Monte Carlo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *