Fot. Kajto.pl


Kajetanowicz i Szczepaniak z pełnym programem WRC-2!

Autor: | 25 lutego 2019

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak poinformowali, że zaliczą w tym sezonie pełny program w kategorii WRC-2. 

Polacy zaliczą siedem rund cyklu, a do klasyfikacji generalnej będzie liczyło się sześć najlepszych rezultatów. Sponsorem załogi pozostał Lotos, ale w innych aspektach mamy spore zmiany. Po pięciu sezonach współpracy Kajetan zakończył swoją przygodę z ekipą M-Sportu. Będzie jeździł w tym roku Volkswagenem Polo GTI R5, a więc prawdopodobnie najmocniejszą rajdówką w tej kategorii.

Obsługą pojazdu zajmie się austriacki zespół Baumschlager Rallye & Racing, którego właścicielem jest Raimund Baumschlager, wielokrotny mistrz swojego kraju. W tym sezonie rywalizacja w WRC-2 podzielona jest na kategorię fabryczną i prywatną. Kajetanowicz nie pojedzie w klasie Pro, bowiem do tego potrzebne jest wystawianie samochodu przez producenta. Przy swoich umiejętnościach, poziomie auta, może być faworytem niefabrycznej klasy. Jego pierwszym występem będzie kwietniowa Korsyka. Dalszy program na razie nie został podany.

– Czy można marzyć? Trzeba. Czy warto wierzyć? Oczywiście. Czy wszystko się spełni? Tego nie wiem, ale jeśli do marzeń i wiary że się uda, dołożysz ciężką pracę – masz większe szanse niż ci, którzy tego nie zrobią. Proste? Jeśli tak, to działaj! Tak powiedziałem sobie wiele lat temu, a dzisiejszy dzień jest wspaniałą nagrodą! Wielkie marzenia, wielkie wyzwanie, wielkie wsparcie i wielkie podziękowanie. Właśnie spełnia się mój sen – pełny sezon w Mistrzostwach Świata. Wyzwanie rozpoczynamy od Rajdu Korsyki – zdecydowanie jednej z najtrudniejszych asfaltowych rund na świecie. Bardzo dziękuję za wsparcie, które niesie nam partner strategiczny – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Driving Experience i Pirelli. Bez Was byłyby tylko marzenia. Jestem wdzięczny zespołowi M-Sport Poland za ostatnie pięć wspaniałych lat i wspólne, wielkie sukcesy. Z całym zespołem LOTOS Rally Team postaramy się nie zawieść Was, naszych fanów i wszystkich Polaków. Jak to zrobimy? Nieustająco będziemy marzyć, wierzyć i ciężko pracować – powiedział trzykrotny mistrz Europy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *