Kalendarz WRC ustalony – Turcja wskakuje na miejsce Polski

Autor: | 21 września 2017

Światowa Rada Sportów Motorowych zaprezentowała oficjalną propozycję kalendarza Rajdowych Mistrzostw Świata na sezon 2018. To już pewne, że Turcja zajmie miejsce Polski, chociaż rajd ten będzie rozgrywany w innym terminie. Najnowsze informacje są też takie, że federacja tego kraju zaoferowała 2 miliony euro więcej wpisowego niż Polski Związek Motorowy i również dlatego wypadamy z kalendarza. Lecz nie oszukujmy się – powodów jest wiele.

Tradycyjnie otworzymy sezon w Monte Carlo, lecz tydzień później niż zwykle. Potem będzie Szwecja i Meksyk, który musi być jeszcze potwierdzony przez promotora, ale to formalność. W kwietniu wrócimy na trasy na Korsyce, a potem nastąpią trzy kolejne rundy, które wymagają ostatecznej akceptacji: Argentyna, Portugalia i Sardynia.

Dalej nastąpi wakacyjna przerwa, bowiem nikt nie przejął „polskiego” terminu. Pod koniec lipca zobaczymy się w Finlandii, a potem w Niemczech. W środku września zostanie rozegrany Rajd Turcji, który musi zostać zatwierdzony, a wymagany do tego jest tzw. rajd kandydacki. Ten odbędzie się za miesiąc. Następnie rywalizacja najlepszych załóg WRC przeniesie się do Walii, która zamieniła się miejscami z Katalonią, która będzie rozegrana nieco później. Sezon zakończy się w Australii, która musi zostać potwierdzona przez władze cyklu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *