Kalle Rovanpera wygrywa w wielkim stylu!

Autor: | 19 lutego 2017

Kalle Rovanpera jadący ze swoim pilotem Risto Pietilainenem wygrali Vaakuna Ralli – drugą rundę mistrzostw Finlandii. Drugie miejsce zajęli Teemu Asunmaa/Jonne Halttunen, a trzecie Nikołaj Griazin/Jarosław Fiedorow. Wszystkie trzy załogi rywalizowały tymi samymi samochodami – Skodą Fabią R5.

16-letni Fin już po raz kolejny pokazał ogromną klasę. Zwycięstwo w zimowym klasyku nie przyszło mu łatwo, bowiem na trzecim oesie przebił oponę i stracił ogromnie dużo czasu. Jednak nie poddawał się i wciąż jechał bardzo szybko. To przyniosło efekt w postaci wielkiego triumfu z przewagą 10 sekund nad Teemu. Griazin stracił już 48 sekund do Rovanpery, ale Rosjanin zwyciężył w rundzie Baltic Rally Trophy.

Czwarte miejsce zajęli mistrz kraju Juho Salo i partnerujący mu Jarno Ottman.  Na piątej pozycji znaleźli się zwycięzcy klasy SM2 Jarkko Nikara/Sayaka Adachi. A za nimi uplasowali się Ari Vihavainen/Jani Vainikka w Mitsubishi Lancerze WRC. Grzegorz Dul/Przemysław Zawada osiągnęli 11. lokatę w SM2 oraz 46. w klasyfikacji generalnej.