Fot. Hoonigan Racing


Ken Block przed szansą na ponowne występy w WRC

Autor: | 10 lutego 2018

Ken Block niedawno poinformował, że chciałby ponownie startować w WRC. Miał wtedy na myśli występy w Fordzie Fiesta WRC’17, bowiem jak sam powiedział, jest to najlepszy obecnie samochód na świecie.

Ostatnio Amerykanin rywalizował w World of RX, ale w tej serii Ford zakończył swój program. Natomiast ewentualny powrót do stawki WRC wiąże się ze zwiększonym zaangażowaniem producenta w projekt M-Sportu w mistrzostwach świata. Ken chciał zaliczyć kilka rund w Ameryce Północnej, ale rozmawia też o światowym czempionacie.

Block zaliczył w WRC 24 występy. Jego najlepszym wynikiem była siódma lokata osiągnięta pięć lat temu w Meksyku. W swoim dorobku łącznie ma 18 punktów. Całą swoją przygodę z królewską kategorią spędził w Fordach: Najpierw w Focusach RS WRC 09, a potem 08. Następnie przesiadł się do Fiesty.

– Ken jest świetnym partnerem i kontynuujemy tę współpracę. Zdecydowanie zobaczymy Kena Blocka za kierownicą Forda w tym roku. Z pewnością rozważamy WRC, ale musimy jeszcze popracować nad kilkoma rzeczami, aby tak się stało. Ken to wspaniały kierowca. Jechałem u niego na prawym fotelu i wierzę w niego. Jest popularny w mediach społecznościowych. Nasza współpraca dobrze działa – powiedział dyrektor Ford Performance, Mark Rushbrook.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *