Fot. WRC


Kolejny wielki gest WRC – zawodnicy pomagają australijskim strażakom

Autor: | 13 listopada 2019

Znów mamy dowód na to, że WRC to jedna wielka rodzina, która potrafi zjednoczyć się, kiedy sytuacja jest trudna.

Wiemy wszyscy, że Australia jest w koszmarnym położeniu z uwagi na szalejące pożary buszów. W kraju ogłoszony został stan wyjątkowy, a według najnowszych informacji ogień dociera już do Sydney, gdzie polecono mieszkańcom schowanie się w centrach handlowych. Oficjalnie klęska pochłonęła już trzy osoby oraz ponad 150 domów, w tym też mieliśmy szkoły.

Kilka dni temu postanowiono odwołać Rajd Australii, chociaż długo zwlekano. Zawodnicy jednak twierdzili, że irracjonalne jest rozważanie jazdy w ostatniej rundzie WRC, jeśli obok płoną farmy, w których dobytek lub życie tracą ludzie oraz zwierzęta. Dodatkowo trzeba by wtedy zaangażować strażaków, którzy pracują całe dnie i noce, aby uporać się z żywiołem. Dlatego kierowcy oraz piloci nie mieli zamiaru jechać, więc wszyscy z ulgą przyjęliśmy informację o anulowaniu imprezy.

Na tym jednak historia się nie kończy. Ponieważ załogi nie wyjechały z Antypodów. Sami zawodnicy postanowili, że chcą pomóc na miejscu. W ten sposób dostarczają picie i jedzenie strażakom, którzy są wycieńczeni codzienną batalią. Do tego spotykają się z miejscową społecznością, a także podpisują wszelkie pamiątki i koszulki związane z rajdem. Zostaną one wystawione na aukcję w internecie, a dochód z nich zostanie przeznaczony na usuwanie skutków pożarów oraz na pomoc dla ludzi, którzy stracili domy.

Społeczność WRC w takich sytuacjach potrafi przemawiać jednym głosem i decydować się na pomoc innym. A przecież zawodnicy mogli po anulacji rajdu wrócić do domów i spędzić czas z rodzinami. Zwłaszcza, że sezon WRC oznacza, że nie ma ich w domu przez większą część roku. Jednak oni postanowili pomóc ludziom, dla których się ścigają. To wspaniały gest, który z pewnością będzie długo pamiętany przez Australijczyków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *