Fot. Red Bull Content Pool


Konflikt na linii Toyota-Malcolm Wilson

Autor: | 25 listopada 2017

Po końcu sezonu wytworzył się zgrzyt pomiędzy Toyotą a M-Sportem. Szefowi mistrzów świata nie podoba się, w jaki sposób Japończycy zakontraktowali Otta Tanaka i Martina Jarveoję. Dlatego Malcolm Wilson nie ma zamiaru iść na rękę Tommiemu Makinenowi.

Fin chciałby, żeby Tanak niemal natychmiast dołączył do ekipy. Plany Toyoty zakładają, że Estończyk będzie testował Yarisa WRC w grudniu. Ma on dostać na to wiele dni, by był gotowy na Rajd Monte Carlo, który odbędzie się w styczniu.

– Ott powinien rozpocząć jazdy Yarisem WRC w grudniu. Otrzyma najwięcej czasu ze wszystkich kierowców na testach przed Rajdem Monte Carlo, żeby mógł pojechać najlepiej, jak potrafi – mówi Makinen.

Tutaj właśnie powstaje konflikt. Kierowca z Estonii ma umowę z M-Sportem obowiązującą do końca roku, a Malcolm nie chce zwolnić go wcześniej z kontraktu. Dopóki on obowiązuje, nie są możliwe testy w wykonaniu Tanaka.

– To nie ma nic wspólnego z Ottem. Chodzi o sposób, w jaki przebiegła cała sytuacja – powiedział Wilson.

We wtorek odbędzie się tradycyjne spotkanie przedświąteczne w siedzibie M-Sportu. Ma na nim być obecny również Estończyk i być może uda się dojść do porozumienia. Jeśli nie, to będzie miał mało czasu na przystosowanie się do Yarisa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *