Kuba Przygoński trzeci na Węgrzech!

Autor: | 14 sierpnia 2017

Kuba Przygoński/Tom Colsoul zajęli świetne trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Hungarian Baja. Węgry były miejscem ósmej rundy Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych. Zwyciężyli Nasser Al-Attiyah/Mathieu Baumel.

Zwycięstwo katarsko-francuskiej załogi oznacza, że Nasser znów oddala się w generalce Pucharu Świata i jest na prostej drodze do czwartego w karierze tytułu w tej kategorii. Na drugiej pozycji znaleźli się Mikko Hirvonen/Andreas Schulz, którzy stracili do zwycięzcy ponad trzy i pół minuty. Fabryczny duet Mini, nie liczy jednak w klasyfikacji PŚ.

Najbardziej cieszy nas trzecia lokata Kuby Przygońskiego, który ponownie nie zawiódł. Polski kierowca był konkurencyjny przez cały rajd, chociaż był to jego debiut na Węgrzech, więc nikt nie oczekiwał od niego wielkiego wyniku, a jednak pokazał klasę i stanął na podium. Dzięki temu umocnił się na drugiej lokacie w Pucharze Świata.

– Jesteśmy po Hungarian Baja. Zajęliśmy trzecie miejsce, przy mocnej ekipie, bo na podium mamy Nassera, Mikko Hirvonena, za nami jest Martin Prokop. Dlatego można powiedzieć, że walka była do ostatniej chwili. Cieszymy się z tej lokaty, ale na pewno ten start był dla nas nauką, bo pierwszy raz tutaj jechałem, więc dużo z tej trasy wynieśliśmy. Cały czas pracujemy nad ustawieniami samochodu. Mamy jeszcze sporo pracy do wykonania. Z pewnością jest już dużo lepiej, ale na zawodach nie byliśmy w stanie zrobić nic więcej. Teraz auto musi wrócić do warsztatu i tam trzeba zmienić kilka rzeczy w taki sposób, żeby łatwiej się nim jeździło i żebyśmy byli szybsi. Poza tym samochód sprawował się bardzo dobrze. Nie mieliśmy żadnych kłopotów technicznych, chociaż było sporo przejazdów przez kałuże czy dziury, w których była woda. Musieliśmy być bardzo czujni. Poza tym bardzo fajnie się ścigało z Prokopem – powiedział Przygoński.

Piąte miejsce zajęli Aron Domżała/Maciej Marton, co jest bardzo dobrym wynikiem. Natomiast Marcin Łukaszewski/Magdalena Duhanik-Persson nie ukończyli rywalizacji. Następną rundą cyklu będzie Baja Poland, które odbędzie się na przełomie sierpnia i września.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *