Fot. Toyota Gazoo Racing


Latvala planuje pięć startów w sezonie 2020

Autor: | 30 listopada 2019

Jari-Matti Latvala ma zamiar wystartować w kilku rajdach w przyszłym sezonie. Interesuje go wyłącznie jazda Toyotą, więc wiele zależy od zebranego przez niego budżetu.

Potwierdzone są jego występy za kierownicą Yarisa WRC w Szwecji oraz Finlandii. Fin chciałby dołożyć do tego też Sardynię, Portugalię oraz Walię. Marzy o Nowej Zelandii, ale sam przyznał, że ten rajd byłby po prostu zbyt drogi. Mówi się też, że Toyota może utworzyć drugi zespół, w którym mieliby rywalizować Latvala oraz Japończyk Takamoto Katsuta. Junior ekipy ma zapewniony występ we wszystkich ośmiu europejskich rundach oraz Rajdzie Japonii.

– Mogę potwierdzić te dwa rajdy. Pracuję też nad pozyskaniem sponsora na Sardynię, Portugalię i Wielką Brytanię. Marzy mi się także Nowa Zelandia, ale to jest zbyt droga impreza. Dla mnie ważna jest kontynuacja startów w przyszłym roku. Ten obecny był ciężki, również dość burzliwy w moim życiu prywatnym. Przyszły stanowi bardziej przerwę niż koniec startów. Mam 34 lata i sądzę, że przede mną jeszcze kilka porządnych sezonów. Tak jak stwierdziłem, chcę jeździć w przyszłym roku. Może to ma sens, aby dołączyć do Katsuty w drugim zespole i walczyć o punkty. Już byłem w takiej sytuacji w trakcie mojej kariery. Pamiętam, jak jeździłem z Matthewem Wilsonem w zespole Stobbart i walczyliśmy z Subaru o trzecie miejsce w 2007 roku – powiedział Latvala w rozmowie z Motorsport.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *