Fot. M-Sport-Ford


Lorenzo Bertelli nie wystartuje w Szwecji

Autor: | 11 lutego 2018

Lorenzo Bertelli oficjalnie poinformował, że nie weźmie udziału w 66. Rajdzie Szwecji. Dla Włocha miał to być pierwszy występ w WRC od czasu ubiegłorocznej Argentyny.

To oznacza skurczenie się stawki nowych aut WRC, ponieważ Bertelli miał jechać za kierownicą Forda Fiesta w specyfikacji 2017. Obsługą auta zajmowałby się M-Sport, a na prawym fotelu tradycyjnie pojawić się miał Simone Scattolin. W czwartek Włosi wzięli udział w oficjalnych testach ekipy, które odbywały się pod szwedzkim Kall. Jednak Lorenzo ma obowiązki zawodowe, których nie może przełożyć. Dlatego nie będzie w stanie rywalizować w Szwecji.

Niestety z przyczyny nieprzewidzianych i niemożliwych do przełożenia obowiązków zawodowych z żalem jestem zmuszony do rezygnacji ze startu w Rajdzie Szwecji. Niecierpliwie czekałem na mój ulubiony rajd. Miał to być nasz jednorazowy start w tegorocznych mistrzostwach świata. Bardzo ciężko jest mi zrezygnować ze Szwecji. Parę dni temu zaliczyłem testy. Fiesta WRC+ jest świetna. Jeździłem szybko i dobrze czułem się na śniegu. Przepraszam organizatorów, zespół M-Sportu i wszystkich kibiców, którzy chcieli oglądać mnie i Simone ponownie w akcji w rajdzie, na którym zapowiadane są idealne zimowe warunki – poinformował Bertelli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *