Łukasz Pieniążek w WRC-2!

Autor: | 16 marca 2017

Łukasz Pieniążek i Przemysław Mazur wezmą udział w tym sezonie Rajdowych Mistrzostw Świata w kategorii WRC-2. Ich pierwszym występem będzie Rajd Korsyki.

Polska załoga w ubiegłym roku miała łączony program w juniorskich seriach mistrzostw Europy i świata. W Junior ERC zajęli świetną trzecią lokatę, wygrywając po drodze w Irlandii. W J-WRC udało się osiągnąć 11. lokatę, ale tam konkurencja jest znacznie większa, a dla Polaków był to pierwszy sezon w światowym czempionacie.

Teraz Pieniążek zrobi kolejny duży krok w swojej karierze. Kilka miesięcy temu testował Hyundaia i20 R5, by zaznajomić się z autem tej kategorii. W WRC-2 jego maszyną będzie Peugeot 208 T16 R5.

– Pora odsłonić karty na sezon 2017! Nadszedł czas na kolejny ogromny krok w mojej karierze… W tym roku wraz z Przemkiem Mazurem wystartujemy w siedmiu rundach Rajdowych Mistrzostwach Świata w ramach WRC 2 w barwach TRT Peugeot World Rally Team! Naszą nową rajdową bronią będzie czteronapędowy Peugeot 208 T16 R5. Przed nami miesiące naprawdę intensywnej nauki! Zaczynamy od Tour de Corse. Trzymajcie kciuki! – napisał polski kierowca na Facebooku.