Fot. Toyota Gazoo Racing WRC


Makinen gotowy na dokończenie sezonu

Autor: | 5 maja 2020

Tommi Makinen zapowiedział, że jest zdeterminowany, by skończyć rozpoczęty sezon 2020. Jednak podkreśla, że można tylko czekać, bowiem WRC jako środowisko nie ma ruchu w tej sytuacji.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele rajdów zostało przełożonych, a sezon został zatrzymany po marcowym Rajdzie Meksyku. Nie wiadomo, kiedy uda się wznowić rywalizację. Być może wydarzy się to w lipcu w Kenii albo w sierpniu w Finlandii. Szef teamu Toyoty, Tommi Makinen podkreśla, że jest gotowy na wszelkie instrukcje, byle dokończyć sezon.

Fin chce, by rywalizacja była kontynuowana, gdy tylko będą ku temu możliwości. Uważa, że jeśli zostanie podjęta decyzja o powrocie, jego team będzie gotowy. Twierdzi, że auta zostaną przygotowane bardzo dobrze, ale też jest zdania, że jeśli pierwszą rundą po powrocie będzie Safari, to sytuacja nie będzie najłatwiejsza.

– Jestem otwarty na to, co musimy zrobić, by zakończyć sezon. Byłoby miło to zrobić i przejechać jak najwięcej rajdów. Nie sądzę, że będzie tak samo, gdy będzie mniej imprez. Chciałbym, by sezon był kontynuowany. Teraz wszyscy czekamy i obserwujemy, co się wydarzy. Gdy pojedziemy na kolejny rajd, nie będzie miejsca na wymówki. Samochody będą przygotowane lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Oczywiście wszystko będzie trochę trudniejsze niż wcześniej, ale jesteśmy gotowi zrobić wszystko, co konieczne, by startować. Safari nie będzie najłatwiejszym przypadkiem – stwierdził Makinen w rozmowie z portalem WRC.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *