Fot. Monster Energy


Monza Rally Show 2017: Rossi liderem po pierwszym dniu

Autor: | 1 grudnia 2017

Valentino Rossi/Carlo Cassina kończą pierwszy dzień rywalizacji w Monza Rally Show na pierwszej pozycji. Załogi przejechały dziś dwa oesy, ale prawdziwa batalia rozpocznie się jutro.

Sześciokrotni triumfatorzy imprezy na słynnym torze zaczęli spokojnie. Na pierwszym odcinku byli za plecami Thierry’ego Neuville’a/Andreasa Mikkelsena, a na drugim wykręcili ten sam czas, co Marco Bonanomi/Luigi Pirollo. Wystarczyło to jednak do liderowania. Za nimi są Neuville/Mikkelsen tracący 0,6 sekundy. Na pierwszej próbie za kierownicą zasiadł Belg i w tej konfiguracji wygrali odcinek. Natomiast potem się zmienili i zaliczyli stratę, przez którą stracili prowadzenie.

Na trzecim miejscu znajdujemy dziewięciokrotnego mistrza świata w Motocrossie Tony’ego Cairoli’ego jadącego razem z Danilo Fappanim. Na czwartej lokacie jest Bonanomi, a na piątym Craig Breen. Irlandczyk jedzie w ten weekend ze swoją dziewczyną Tamarą Molinaro. Lecz ten duet notuje już znaczną stratę.

Próby Autodromo i Parabolica liczyły odpowiednio 8,5 i 9,7 kilometra. Jutro na załogi czeka między innymi odcinek Maxi Grand Prix o długości 45 kilometrów, więc tam zobaczymy największą zabawę. Jutrzejszy dzień rozpocznie się ponownym przejazdem odcinka Autodromo o godzinie 9:05.

Fot. ewrc-results.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *