Fot. Monza Rally Show


Monza Rally Show 2017: Rossi znów liderem

Autor: | 3 grudnia 2017

Valentino Rossi/Carlo Cassina powrócili na pozycję liderów Monza Rally Show. Włosi mają jedną dziesiątą sekundy przewagi nad Marco Bonanomim/Luigim Pirollo.

Motocyklista Yamahy zwyciężył na dwóch dzisiejszych odcinkach i to pozwoliło mu ponownie objąć prowadzenie w rajdzie odbywającym się na słynnym torze. Bonanomi jest bardzo równy, ale w pewnych momentach nieco brakuje mu prędkości, natomiast konkurowanie z Rossim na MRS jest bardzo ciężka, więc w niczym to nie ujmuje postawy Marco.

Na trzecie miejsce po dobrej postawie na próbie Grand Prix wskoczyli Tony Cairoli/Danilo Fappani. Za to na czwartą lokatę spadli Andreas Mikkelsen/Thierry Neuville. Co odcinek zawodnicy zmieniają się za kierownicą i widać wyraźnie, że Belg lepiej się czuje na tej trasie. Z wicemistrzem świata po lewej stronie samochodu, duet Hyundaia odrabia straty, natomiast po oesach Norwega różnice się zwiększają. Przed trzema ostatnimi próbami 6,5 sekundy do lidera.

Piątkę zamykają Stefano i Linda D’Aste, lecz oni tracą blisko minutę do lidera. Na OS5 z rywalizacji wycofali się Craig Breen/Tamara Molinaro i niestety nie ukończyli dnia.

Finałowy dzień otworzy 45-kilometrowy odcinek Maxi Grand Prix, na którym prawdopodobnie rozstrzygną się losy zwycięstwa. Rozpocznie się on o godzinie 8:35.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *