Monza Rally Show: Rossi liderem przed niedzielą

Autor: | 3 grudnia 2016

Dani Sordo/Marc Marti zwyciężyli na ostatnim sobotnim oesie Monza Rally Show. Jednak Hiszpanie mają za sobą średnio udany dzień, dlatego plasują się dopiero na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej. Na prowadzeniu pozostają Valentino Rossi/Carlo Cassina.

Włosi mają 12,4 sekundy przewagi nad swoimi rodakami – Marco Bonanomim/Luigim Pirollo oraz 15,2 nad Danim Sordo. Są to wciąż niewielkie różnice i sprawa zwycięstwa pozostaje otwarta. Jutro kierowcy przejadą trzy oesy, które będą liczyły łącznie 54,05 kilometra, więc jeszcze sporo może się zmienić. Od początku wyraźnie widać, że ta trójka walczy o zwycięstwo, bowiem tylko oni wygrywają odcinki specjalne. Cztery razy udało się to Sordo, dwa razy Bonanomiemu, a raz zrobił to Rossi.

Na czwartym miejscu są Alessandro Bosca/Roberto Aresca, ale oni tracą do liderów już 48 sekund. Dalej plasują się Piero Longhi/Gianmaria Santini, Roberto i Davide Brivio, Alessandro Perico/Mauro Turati, Matteo Berretta/Fabrizio Carrara, Alessio Salucci/Mitia Dotta, a dziesiątkę zamknęli mistrzowie Włoch, Paolo Andreucci/Anna Andreussi.

Jutrzejszy dzień rozpocznie się drugim przejazdem próby Maxi Grand Prix, który rozpocznie się o godzinie 8:35.