Fot. Hyundai Motorsport


Neuville oczekuje wsparcia kolegów

Autor: | 4 sierpnia 2018

Thierry Neuville stwierdził, że chciałby aby jego partnerzy z ekipy wspomagali go w walce o mistrzostwo świata, podobnie jak dzieje się to w ekipie M-Sport-Ford, gdzie wszyscy starają się pomóc Sebastienowi Ogierowi sięgnąć po szósty tytuł. 

Belg jadący z Nicolasem Gilsoulem był dopiero dziewiąty w Rajdzie Finlandii, ale wynikało to głównie z tego, że jako lider cyklu czyścił drogę z luźnego szutru, a w tym roku trasy były wyjątkowo suche, więc i straty musiały być spore.

Z kolei Ogier/Julien Ingrassia zajęli piąte miejsce, w czym pomogli im koledzy z teamu. Francuzi byli drudzy na trasie, więc i oni tracili czas. W piątek przepuścili ich Elfyn Evans/Daniel Barritt, by mistrzowie następnego dnia mieli lepszą pozycję startową, a przed ostatnim oesem Teemu Suninen/Mikko Markkula umyślnie spóźnili się na kontrolę techniczną i otrzymali karę, przez co Seb i Julien skończyli imprezę na piątej lokacie.

Neuville nie widzi nic złego w takich praktykach rywali, bo uważa, że w odwrotnej sytuacji on i Hyundai postąpiliby identycznie. Oczekuje właśnie, że jeśli będą ku temu możliwości, to i jemu zespół pomoże zdobyć nieco więcej punktów. Przed Rajdem Niemiec, Belg ma 21 oczek przewagi nad Francuzem, więc niedojechanie do mety może skończyć się zamianą pozycji w mistrzostwach.

– Chciałbym dostać taką pomoc. Przynajmniej Craig Breen pomógł mi na Power Stage i rozdzielił mnie oraz Ogiera. To było satysfakcjonujące po walce i biorąc pod uwagę wsparcie, jakie otrzymał Ogier. Ograniczyliśmy straty, jak tylko się dało i zabierzemy do Niemiec 21-punktową przewagę. M-Sport wykonał swoją strategię. Gdyby tego nie zrobili, (Seb) byłby siódmy, a ja dziewiąty. To część rajdów i to jest w porządku. Zrobilibyśmy dokładnie to samo.Wynik, który osiągnęliśmy, nie jest dobry, ale nie jest też nie jest najgorszy – powiedział Neuville.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *