Fot. Red Bull Content Pool


Nil Solans związał się z M-Sport Poland

Autor: | 31 stycznia 2019

Nil Solans wraz z pilotem Miki Ibanezem poinformowali, że będą kontynuowali starty w WRC-2. Hiszpanie w dalszym ciągu będą rywalizować Fordem Fiesta R5.

W swoim programie mistrzowie J-WRC z sezonu 2017 mają sześć rund. Rozpoczną sezon od Korsyki, a potem pojadą też Portugalię, Sardynię, Niemcy, Turcję i Katalonię. To oznacza dwa asfaltowe rajdy, trzy szutrowe oraz jeden mieszany, który będzie ich najważniejszych. Bowiem Nil i jego brat Jan, który będzie teraz rywalizował w J-WRC pochodzą z Matadepery, znajdującej się niedaleko Barcelony.

Nie jest to jeszcze pewne, ale być może do ich harmonogramu dołączy jeszcze Rajd Walii. Hiszpanie nie wiedzą jeszcze czy będą mieli odpowiedni budżet, by pojechać siódmą imprezę w sezonie. Brytyjska runda to nowe doświadczenia, bo jest to ona jedyną błotnistą w kalendarzu. Nawet jeśli mamy opady na innych szutrowych rajdach, to nigdzie nie jest tak grząsko, jak w walijskich lasach.

Obsługą Fiesty R5 należącej do Solansa zajmie się krakowski oddział M-Sportu. Dlatego przynajmniej częściowo Nil będzie startował fabrycznie. Jednak to już od niego zależy czy będzie chciał sprawdzić się w kategorii WRC-2 Pro czy też w klasie dla załóg niefabrycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *