Fot. FIA


Oficjalnie: Arctic Rally Finland w WRC!

Autor: | 14 stycznia 2021

Rozmowy trwały od kilku tygodni i stało się. Arctic Rally Finlandi poszerzy liczbę rund WRC w sezonie 2021 do dwunastu. Fińska zimowa impreza zastąpi Szwecję, której organizatorzy wycofali się z udziału w sezonie mistrzostw świata, z uwagi na ograniczenia związane z pandemią covid-19.

Początkowo zapowiadało się, że między Monte Carlo, a Chorwacją będziemy mieli aż trzymiesięczną wyrwę w harmonogramie cyklu, ale ostatecznie udało się dogadać w sprawie organizacji rajdu w Rovaniemi w Laponii, a więc miejsca, z którego według legendy pochodzi św. Mikołaj. Termin organizacji imprezy został wyznaczony na 26-28 lutego. W tym terminie w tej części Finlandii, czyli położonej za kołem podbiegunowym panują mrozy dochodzące do -30 stopni Celsjusza, więc nie ma raczej obaw czy będzie to prawdziwie zimowy rajd. W poprzednim roku nie było żadnego rajdu WRC w tym kraju zlokalizowanym na północy Europy. Natomiast w kampanii 2021 będziemy mieli zimową rundę w Laponii oraz tradycyjnie w sierpniu najszybszą rajdową imprezę świata, a więc zmagania na szutrze w Jyvaskyli.

Dyrektor WRC Promoter Jona Siebel był zachwycony tym, że AKK Sports, które zajmuje się organizacją tego rajdu, wykazało się tak ogromną determinacją, by w krótkim czasie doprowadzić do wprowadzenia imprezy do WRC.

– Odkąd w grudniu potwierdzono, że Rajd Szwecji nie odbędzie się, ciężko pracowaliśmy z AKK Sports, miastem Rovaniemi i tamtejszymi entuzjastami, aby to wydarzenie się odbyło. To był ciężki wyścig z czasem i dziękuję wszystkim, którzy się w to angażowali. Chociaż rajd rozpocznie się za zaledwie 44 dni, wiemy, że AKK nie pozostawi kamienia na kamieniu, aby zapewnić osiągnięcie tych samych wysokich standardów, co tradycyjny letni Rajd Finlandii. Rajdy zimowe to jedne z najbardziej spektakularnych wydarzeń w sporcie. Zimowa kraina pełna śniegu i wielkich zasp wzdłuż dróg to marzenie kierowców, więc myślę, że WRC to świetna zabawa! – powiedział Siebel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *