Fot. LAT Images


Oficjalnie: Lappi do Citroena, Meeke w Toyocie

Autor: | 17 października 2018

Citroen i Toyota potwierdziły swoje transfery, o których mówiło się od kilku tygodni. 

Zatem do francuskiego teamu dołączą Esapekka Lappi/Janne Ferm i zostaną partnerami Sebastiena Ogiera/Juliena Ingrassii. Prawdopodobnie znów skład ekipy wypełnią tylko dwie załogi. Być może inni zawodnicy będą startować sporadycznie, ale nic nie wiadomo w tym temacie.

Natomiast do Toyoty dołączy Kris Meeke. Były kierowca Citroena zajmie miejsce Lappiego, lecz nie wiadomo jeszcze kto zasiądzie u niego na prawym fotelu. Bowiem Brytyjczyk zakończył współpracę z Paulem Nagle, a nie ogłosił, kto będzie jego następnym pilotem. W zespole pozostaną Ott Tanak/Martin Jarveoja oraz Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila.

W związku z tym etap stałych załóg stracą Mads Ostberg/Torstein Eriksen oraz Craig Breen/Scott Martin. Jednak M-Sport-Ford nie potwierdził żadnych zawodników, którzy będą jeździli Fordami Fiesta WRC, więc wszystko jest otwarte. Prawdopodobnie tam Teemu Suninen/Mikko Markkula pozostaną w teamie, ale nieznany jest los Elfyna Evansa/Daniela Barritta. Także nie wiadomo kto zastąpi Ogiera.

Dla Hyundaia w przyszłym roku na pewno będą rywalizować Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul oraz Andreas Mikkelsen/Anders Jaeger. Nie wiadomo kto stworzy trzecią załogą, bowiem Daniemu Sordo/Carlosowi del Barrio i Haydenowi Paddonowi/Sebastianowi Marshallowi kończą się umowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *