Fot. Citroen Racing


Oficjalnie: Lappi uzupełnia skład M-Sportu

Autor: | 4 stycznia 2020

Zespół M-Sport Ford jako ostatni podał do wiadomości swój skład kierowców na sezon 2020. Zaskoczeń jednak nie ma, a jedyna korekta była od jakiegoś czasu oczywista.

Elfyn Evans odszedł do Toyoty i stało się jasne, że trzeba kimś zastąpić Walijczyka. Od kilku tygodni właściwie przesądzone było, że tą osobą będzie Esapekka Lappi. Fin na początku grudnia przetestował Fiestę WRC i podpisał kontrakt, ale Brytyjczycy czekali z oficjalnym ogłoszeniem aż do początku stycznia. Jego pilotem pozostanie Janne Ferm. Wszystko przebiegło bardzo szybko, od zakończenia programu Citroena do podpisania umowy minęło ledwie kilka tygodni.

Fin prawdopodobnie zostanie liderem ekipy w nadchodzącym sezonie. We wszystkich rundach zobaczymy też Teemu Suninena/Jarmo Lehtinena, natomiast w trzecim aucie będziemy oglądać Gusa Greensmitha/Elliotta Edmondsona. Ten ostatni jednak nie pojawi się we wszystkich rundach. Wspomniane dwa duety utrzymują w ten sposób swoje miejsca w M-Sporcie. Przez jakiś czas mówiło się, że Hayden Paddon lub Andreas Mikkelsen mogą trafić do tego teamu, ale nic takiego nie będzie miało miejsca.

Ostateczny skład załóg fabrycznych na sezon 2020 przedstawia się następująco: Toyota – Sebastien Ogier/Julien Ingrassia, Elfyn Evans/Scott Martin i Kalle Rovanpera/Jonne Halttunen oraz w pojedynczych rundach Jari-Matti Latvala wraz z Juho Hanninenem, a nie z Miikką Anttilą. Hyundai – Ott Tanak/Martin Jarveoja, Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul oraz wymiennie Dani Sordo/Carlos del Barrio i Sebastien Loeb/Daniel Elena. M-Sport-Ford – Esapekka Lappi/Janne Ferm, Teemu Suninen/Jarmo Lehtinen oraz Gus Greensmith/Elliott Edmondson.

Tradycyjnie pierwszą rundą sezonu będzie zimowy Rajd Monte Carlo, który odbędzie się w dniach 23-26 stycznia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *