Fot. Red Bull Content Pool


Oficjalnie: M-Sport potwierdził skład na sezon 2019

Autor: | 23 grudnia 2018

Ekipa M-Sportu poinformowała, że został wybrany skład teamu na sezon 2019 Rajdowych Mistrzostw Świata. Brytyjski zespół w większości imprez wystawi tylko dwa samochody.

Nie ma wielkich niespodzianek w tym komunikacie. W kolejnej kampanii zobaczymy Elfyna Evansa, który jednak zmienia pilota. Przestanie nim być Daniel Barritt, a prawy fotel w Fordzie Fiesta WRC, zajmie Scott Martin, a więc były już partner Craiga Breena.

Drugim autem jeździć będzie Teemu Suninen, który także będzie miał innego pilota. Marko Salminen zastąpi Mikko Markkulę. Fin jeszcze w zeszłym roku zasiadał w aucie z Takamoto Katsutą, juniorem Toyoty.

Zespół potwierdził też, że w Monte Carlo i Szwecji zostanie wystawiony trzeci samochód, którym pojadą Pontus Tidemand/Emil Axelsson. Dla 28-letniego Szweda będą to pierwsze starty autem klasy WRC. Mistrz WRC-2 z sezonu 2017 wreszcie doczekał się szansy w królewskiej kategorii.

Nowym szefem teamu zostanie Richard Millener, bowiem Malcolm Wilson ma zająć się komercyjną stroną biznesu.

To wszystko oznacza, że mamy już pełny skład klasy WRC na sezon 2019. Dla Citroena jeździć będą Sebastien Ogier i Esapekka Lappi, dla Toyoty Ott Tanak, Jari-Matti Latvala i Kris Meeke, dla Hyundaia Thierry Neuville, Andreas Mikkelsen, Dani Sordo (osiem rund) oraz Sebastien Loeb (sześć startów). Z kolei M-Sport-Ford reprezentowany będzie przez Elfyna Evansa, Teemu Suninena oraz Pontusa Tidemanda (dwa rajdy).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *