Fot. Red Bull Content Pool


Oficjalnie: Mads Ostberg w Citroenie do końca sezonu

Autor: | 21 czerwca 2018

Ekipa Citroen Racing poinformowała, że Mads Ostberg zastąpi Krisa Meeke’a i dokończy sezon 2018 za kierownicą C3 WRC. Norweg weźmie udział we wszystkich rundach, które pozostają końca tej kampanii. Wcześniej kierowca miał pełny fabryczny program w Citroenie w latach 2014-2015, a później jeździł Fordem. W tym roku teamu już współpracował z nim, bowiem wspólnie zaliczyli trzy rajdy w tegorocznym sezonie.

Jest to bardzo rozumna decyzja, bowiem Norweg zna realia teamu i jest najbardziej klasowym z dostępnych kierowców. Mads powinien zapewnić solidne punkty w każdym rajdzie, a przy tym może bardzo pomóc, dzięki swojemu doświadczeniu.

Szef zespołu, Pierre Budar twierdzi, że Citroen jest w fazie odbudowy. Lecz cały czas celem jest zakończenie tego sezonu w jak najlepszy sposób i w tym ma pomóc Ostberg.

– Wchodzimy teraz w czas odbudowy, która ma sięgać 2019 roku, ale wcześniej musimy zakończyć ten sezon najlepiej, jak tylko to będzie możliwe. Mads ma doświadczenie w mistrzostwach świata i w naszym samochodzie, C3 WRC. Może nam pomóc w robieniu postępów, w sposób spokojny, odprężający i konsekwentny. Znajduje to odzwierciedlenie w doświadczeniu, które zdobył w wielu miejscach, niemal na wszystkich rajdach, a teraz bardzo płynnie wrócił do teamu – powiedział Budar.

Z kolei Ostberg bardzo cieszy się z takiej decyzji ekipy. Od zeszłego roku walczył o powrót do fabrycznego zespołu z pełnym programem startów i teraz mu się to udało, ale tylko częściowo, bowiem kilka rund w tym roku opuścił.

– Cieszę się, że mogę kontynuować rywalizację w Citroen Racing. Wspaniale było wrócić z tym zespołem w trzech dotychczasowych rajdach. Poprzednio pracowaliśmy kilka lat temu, a teraz Pierre i marka uwierzyli we mnie, a ja dam z siebie wszystko, żeby jak najlepiej spłacić to zaufanie. Tym bardziej, że zaczynam się zaznajamiać z C3 WRC, a już niedługo Rajd Finlandii, moja ulubiona runda w sezonie. Jestem pewien, że mamy wszystko, żeby dobrze spisać się w tych ostatnich pięciu imprezach, które pozostają do końca roku – stwierdził Ostberg.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *