Fot. Hyundai Motorsport


Oficjalnie: Rajd Nowej Zelandii odwołany

Autor: | 4 czerwca 2020

Potwierdziło się to, o czym się mówiło od dłuższego czasu. Organizatorzy poinformowali, że nie będzie w tym sezonie Rajdu Nowej Zelandii. To oznacza, że wielki powrót imprezy do cyklu może odbyć się dopiero za rok.

Od dawna wyglądało na to, że pandemia koronawirusa przeszkodzi w rozegraniu tej rundy. Nowa Zelandia miała powrócić do Rajdowych Mistrzostw Świata po ośmiu latach przerwy, bowiem ostatni raz gościliśmy tam w sezonie 2012, kiedy wygrywali Sebastien Loeb/Daniel Elena. Jednak COVID – 19 sprawił, że plany organizatorów będzie trzeba przełożyć przynajmniej o dwanaście miesięcy.

Początkowo impreza miała odbyć się w dniach 3-6 września. Ale już jakiś czas temu premier Nowej Zelandii zapowiadała, że granice dla osób przyjeżdżających do kraju będą zamknięte na wiele miesięcy. W tym państwie mamy stosunkowo niewiele zakażeń. Również dlatego, że panują ogromne ograniczenia i nie można tam wjechać.

To kolejny odwołany w tym roku rajd po Portugalii, Argentynie, Safari i Finlandii. Natomiast Sardynia jest przełożona, ale nie wiadomo czy znajdzie się dobry termin na rozegranie imprezy. Wiadomo, że planowane wznowienie sezonu ma nastąpić w trzeci weekend września w Turcji. To oznacza, że WRC będzie mocno opóźnione względem F1 czy DTM.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *