Fot. Red Bull Content Pool


Oficjalnie: Rajd Szwecji odwołany!

Autor: | 15 grudnia 2020

Jeszcze nie zaczęliśmy kolejnego sezonu Rajdowych Mistrzostw Świata, a już mamy negatywne informacje. Otrzymaliśmy potwierdzenie, że Rajd Szwecji 2021 nie odbędzie się.

Powodem takiej decyzji władz prowincji Värmland, FIA i WRC Promoter są ograniczenia związane z pandemią koronawirusa. Zdecydowano o tym, by nie narażać zdrowia lokalnej społeczności, ale też rodziny WRC. Miała to być jedyna w pełni zimowa impreza w sezonie, a rywalizacja miała się tam odbywać się w dniach 11-14 lutego.

– Organizatorzy Rajdu Szwecji, FIA i promotor WRC w pełni rozumieją, że zdrowie miejscowej ludności jest nadrzędne i zobowiązują się do ochrony zarówno społeczności w Värmland, jak i rodziny WRC. Podczas naszego planowania uważnie analizowaliśmy stale zmieniającą się sytuację związaną z pandemią Covid-19 w regionie. Jesteśmy naturalnie bardzo rozczarowani, zwłaszcza biorąc pod uwagę ekscytujący nowy harmonogram, jednak jest to decyzja, z którą się zgadzamy – powiedział dyrektor Rajdu Szwecji, Glenn Olsson.

Nieoficjalnie mówi się, że przedstawiciele serii prowadzą rozmowy z organizatorami fińskiego Arctic Lapland Rally, by zapełnić miejsce po skandynawskiej rundzie. Brak porozumienia w tym względzie byłby bolesny dla promotora, bowiem zaczniemy sezon w czwarty weekend stycznia w Monte Carlo, a jeśli nic nie zapełni luki po Szwecji, to kolejną imprezą będzie dopiero Rajd Chorwacji, który jest zaplanowany na koniec kwietnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *