Fot. Toyota Gazoo Racing WRC


Oficjalnie: Rajdy Portugalii i Sardynii przełożone

Autor: | 25 marca 2020

Należało się tego spodziewać. WRC Promoter wraz z organizatorami najbliższych rund, a więc władzami portugalskiego rajdu i sardyńskiego poinformowali, że nie będziemy ścigać się w tych dwóch malowniczych lokalizacjach.

Koronawirus uderzył w Europę z potężną mocą, stąd nie mogło być innej decyzji. Portugalskie władze szacują, że właśnie w maju, kiedy miała odbywać się impreza, będzie apogeum zakażeń tą chorobą. Szutrowe Rajdy Portugalii oraz Sardynii zapowiadały się fantastycznie, ale sytuacja na świecie jest trudna, dlatego nie ma możliwości, by mogło tam odbywać się swobodne ściganie. Nie rozważano nawet rozpoczynania rundy bez fanów, bowiem bez nich wszystko to traci swój urok.

To oznacza, że mamy już cztery odwołane rundy. Najpierw z uwagi na polityczne i społeczne kłopoty anulowano rywalizację w Chile, a potem już koronawirus sprawił, że wycofano się z pomysłu organizacji Rajdu Argentyny. Portugalia, Sardynia, ale też Argentyna oficjalnie są przełożone, ale fakty są takie, że nawet jeżeli latem epidemia odpuści, to nie będzie kiedy rozegrać tych imprez. Dlatego możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa przyjąć, że te rundy będą odwołane.

W takiej sytuacji powinniśmy wznowić sezon Rajdem Safari, który ma odbyć się w lipcu. Na razie w Kenii mamy „tylko” 25 osób zarażonych koronawirusem, ale trzeba pamiętać, że do tej rundy pozostały cztery miesiące, więc wiele jeszcze może się zmienić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *