Fot. Hyundai Motorsport


Oficjalnie: Sordo z nowym kontraktem

Autor: | 9 października 2019

Hyundai oficjalnie poinformował, że podpisano nową umowę z Danim Sordo i jego pilotem Carlosem del Barrio. Znów jednak Hiszpanie nie zaliczą pełnego programu startów.

Dani spędzi już siódmy sezon z rzędu w barwach ekipy z Alzenau. To nie będzie jedyna „siódemka” w sezonie Sordo, ponieważ zaliczy on też tyle rund, a więc dokładnie połowę kalendarza. Prawdopodobnie znów będzie wymieniał się autem z Sebastienem Loebem.

Do tej pory miał dziewięć podiów z Hyundaiem, a raz wygrał i to w tym roku, na Sardynii. To też sprawiło, że bieżący sezon jest dla Hiszpana udany, a zespół jest z niego bardzo zadowolony.

– Jestem szczęśliwy z powodu kontynuowania współpracy z Hyundai Motorsport w siódmym sezonie z rzędu. Zespół stał się dla mnie prawdziwą rodziną i spędziliśmy razem wspaniałe chwile. Podsumowaniem jest tegoroczna wygrana na Sardynii, ale przez lata mieliśmy sporo konkurencyjnych rajdów, na czele z Niemcami 2014, kiedy zdobyliśmy dublet. Czuję się bardzo komfortowo i szczęśliwie w ekipie i co ważne uważam, że jestem konkurencyjny jak nigdy. Hyundai i20 Coupe WRC jest bardzo mocnym autem na wszystkich nawierzchniach i razem z Carlosem mieliśmy mocne tempo w wielu rajdach tego sezonu, nawet jeśli wyniki nie zawsze były najlepsze. Pozostało nam wiele ambicji i cieszę się, że zaliczę siedem rund WRC w przyszłym roku – powiedział Sordo.

Szef teamu, Andrea Adamo podkreśla, że jest bardzo zadowolony z faktu zatrzymania Daniego. Bowiem Hiszpan wielokrotnie udowodnił, że zasługuje na ten angaż.

– Dani w tym sezonie pokazał, że jednym z najwszechstronniejszych i konkurencyjnych kierowców w WRC. Zwycięstwo na Sardynii było wyjątkowym występem, ale pokazał mocne tempo w wielu rajdach, w których wziął udział. Z tego powodu była to logiczna decyzja, by kontynuować z nim współpracę w kolejnym sezonie – to będzie jego siódmy rok jako kierowca Hyundaia. Dani weźmie udział w siedmiu z czternastu rund i osobiście jestem bardzo zadowolony, że będzie częścią naszego programu WRC w sezonie 2020 – stwierdził Adamo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *