Fot. Hyundai Motorsport


Oficjalnie: Tanak w Hyundaiu!

Autor: | 31 października 2019

Ott Tanak zgodnie z oczekiwaniami podpisał kontrakt z ekipą Hyundaia. Estończyk zacznie jeździć w zespole z Alzenau od sezonu 2020.

Już od kilkunastu dni spekulowano, że świeżo upieczony mistrz świata zostanie kierowcą koreańskiego koncernu a dziś mamy tego potwierdzenie. On i Thierry Neuville zaliczą wszystko 14 rund w kalendarzu, natomiast Sebastien Loeb i Dani Sordo będą dzielić się trzecim autem.

– Jestem bardzo podekscytowany faktem dołączenia do Hyundaia. Wizja, jaką przedstawił mi Andrea (Adamo, szef Hyundaia) jest obiecująca i zbieżna z moimi ambicjami na przyszłość. Bardzo szanuję ten zespół. Rywalizowaliśmy bardzo blisko w ostatnich sezonach. Zawsze mają bardzo konkurencyjny zespół i samochód. Interesującym będzie obserwowanie tego z innej strony. Skład kierowców jest dobry i nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć co możemy razem zrobić w najbliższych latach.

Adamo bardzo cieszy się z podpisania umowy z Tanakiem. Ale też powstaje kłopot, bowiem na lodzie zostaje Andreas Mikkelsen oraz Craig Breen. Włoch zapewnia jednak, że rozmawia z nimi o formie współpracy.

– Podpisanie dwuletnie kontraktu z Tanakiem pokazuje nasze ambicje i plany. Mamy bardzo ciasną walkę o tytuł w tym roku. Zaangażowanie Otta od sezonu 2020 sprawia, że możemy być z przodu. Jak wszyscy wiemy jest bardzo utalentowany, ekstremalnie szybki i pewny na wszystkich nawierzchniach. Tanak będzie realnym wzmocnieniem Hyundai Motorsport – stwierdza Adamo.

Ten ruch otwiera sytuację na rynku transferowym, bowiem Toyota zostaje bez lidera. Jari-Matti Latvala i Kris Meeke są szybcy, ale brakuje im regularności. Mówi się o Sebastienie Ogierze, ale on może mieć klauzulę w kontrakcie, która pozwala mu odejść, ale nie do ekipy WRC. Jednak chodzą też słuchy, że Citroen może chcieć opuścić królewską kategorię. Dla Toyoty Ogier byłby idealnym kandydatem do transferu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *