Fot. Red Bull Content Pool


Ogier rozważa pozostanie w WRC

Autor: | 5 maja 2020

Wielokrotnie Sebastien Ogier zapowiadał odejście z Rajdowych Mistrzostw Świata po końcu tego sezonu. Jednak pandemia koronawirusa sprawia, że Francuz rozważa kontynuację kariery.

Sześciokrotny mistrz świata przed tym sezonem związał się rocznym kontraktem z Toyotą. Chciał odzyskać mistrzowski tytuł, który w zeszłym roku stracił na rzecz Otta Tanaka. Natomiast po tym miał odejść na zasłużoną sportową emeryturę, by spędzić tyle czasu z rodziną, ile chce. Obecnie skłania się ku pozostaniu w cyklu, bowiem nie jest usatysfakcjonowany, że ostatni sezon może tak wyglądać.

Co prawda, Ogier i jego pilot Julien Ingrassia liderują w cyklu po trzech rundach, ale chcą więcej startować. Kierowca twierdzi, że jeśli sezon nie będzie wznowiony, to jest spora szansa, że pozostanie w mistrzostwach. Dodaje, że będzie inaczej, jeżeli uda się dokończyć rywalizację. Jednocześnie nie wyklucza, że przedłuży swoje występy w WRC.

– Prawdą jest, że jestem aktualnie bardziej otwarty w sprawie kontynuacji. Nikt nie spodziewał się sytuacji, jaką mamy teraz. Istnieje wiele niewiadomych dotyczących tego roku. Generalnie, jeśli mistrzostwa nie zostaną wznowione, sądzę, że jest szansa na starty w kolejnym sezonie. Nadal liczę jednak na to, że uda nam się wrócić do rywalizacji tak szybko, jak to możliwe. Jeśli faktycznie sezon odbędzie się w miarę normalnie, wtedy sytuacja będzie trochę inna. Oczywiście tęsknię za rajdami każdego dnia, ale teraz priorytety są inne. Mam nadzieję, że świat będzie w stanie powrócić do normalności – powiedział Ogier w rozmowie z telewizją Red Bulla.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *