Fot. Red Bull Content Pool


Ogier zapowiada ostrą walkę z Loebem

Autor: | 29 marca 2018

Sebastien Ogier uważa, że jego starszy rodak, Sebastien Loeb będzie poważną konkurencją podczas zbliżającego się Rajdu Korsyki.

Dziewięciokrotny mistrz świata wrócił do cyklu wraz ze swoim pilotem Danielem Eleną w trakcie Rajdu Meksyku. Była to ich pierwsza runda WRC od ponad trzech lat. Spisywali się świetnie i mieli szansę na zwycięstwo, ale przebili oponę i musieli obejść się smakiem. Finalnie byli piąci.

– Zobaczymy, w Meksyku spisał się nieźle, a na asfalcie także jest mocny. Ostatnio zaliczył kilka rajdów na tej nawierzchni, więc znów ma rytm – powiedział Ogier o swoim koledze.

Seb jest zdania, że Loeb na Korsyce może być jeszcze bardziej konkurencyjny. Lecz przede wszystkim chce skupić się na sobie i swoim samochodzie. W ubiegłym roku duet Ogier/Julien Ingrassia uległ na francuskiej wyspie, Thierry’emu Neuville’owi/Nicolasowi Gilsoulowi, ale teraz może być inaczej.

– Na Korsyce Loeb prawdopodobnie będzie jeszcze mocniejszy. My musimy pokazać, że poprawiliśmy nasz samochód, ponieważ C3 w zeszłym roku na asfalcie było poza zasięgiem – kończy kierowca M-Sport-Ford.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *